LoRa 433MHZ SX1278 Wireless Transmitter and Receiver RF Module IoT Transciever CDSENet E32-433T20DT UART
Shopping Cart
Your cart is currently empty.
Return to shop
  • Model Number: E32-433T20DT
  • Port Number: 1
  • Type: CDMA
  • Working Frequency: 433 MHz
  • RF connector: SMA-K
  • Distance: 3000m
  • RF IC: SX1278
Category:
This is a 433MHZ SX1278 Wireless Transmitter and Receiver RF Module IoT Transceiver. CDSENet E32-433T20DT UART is a 1W wireless transceiver module with LoRa spread-spectrum technology, operates at 410~441MHz (Default: 433MHz), based on originally imported RFIC SX1278 from SEMTECH, transparent transmission is available, TTL level.
Lora 868Mhz Sx1276 Wireless Transmitter And Receiver Rf Module E32-868T30D
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “LoRa 433MHZ SX1278 Wireless Transmitter and Receiver RF Module IoT Transciever CDSENet E32-433T20DT UART”